AR-GE

OPTİK

ELEKTRO-OPTİK

LAZER

FOTONİKS Bilgi ve Görüntüyü birleştiren, Bilgiyi Muhabere gücüne çevirecek olan Optronik ve Elektronik Sistemler ve bunların Mekatronik entegrasyonu üzerine Ürün geliştirme ve Teknoloji Ar-Ge faaliyeti yürütmektedir. Tek Er Akıllı Miğferinde Gece Görüş  görüntüsü ve bilgiyi füzyondan, Uçak başüstü gösterge ve kameralarına kadar belirli odak noktasında çalışmaktadır. FOTONİKS alanında Faydalı Modellere, Tescillere ve Patentlere sahiptir.

Bu Arge Laboratuvarlarında optik ve optoelektronik sistemlere yönelik tasarım, tasarım doğrulama, montaj, test ve son kullanıcıya özel uygulamalar yapılmaktadır. Ar-Ge Laboratuvarları içerisinde 4 adet optik masa, 1 adet laminent flow chamber bulunmaktadır.

1 adet class 100 ve 1 adet class 10.000 seviyesindeki tozsuz lablar sayesinde herhangi bir optik sistem rahatlıkla sökülüp tekrar monte edilmektedir.

Herhangi bir ışık kaynağının karakterizasyonun da yapılabildiği lazer laboratuvarımızda lazer kaynaklarının güç, dalga boyu, atım uzunluğu ve tekrarlama süresi gibi pek çok parametreler ölçülebilmektedir.